דירות למכירה בראש העין – מהן הדירות אשר נבנות בישראל?

מחפשים דירות למכירה בראש העין והסביבה? אצלנו באתר תמצאו את הדירה שהכי מתאימים לדרישות שלכם ולתקציב שלכם

שוק הדיוק בישראל הוא שוק מיוחד ומגוון למדי. על אף שישראל היא מדינה קטנה יחסית, הרי שיש לה מאפיינים יוצאי דופן בכל מה שקשור לניהול הנדל"ן, לנושאים של מכירה והשכרת דירות, וכמובן גם להיצע של דירות למכירה שמוצעות כיום. הייחוד של השוק נובע מכך שרוב הישראלים עדיין מעדיפים לקנות דירה ולא לשכור דירה, ושבעלות על נדל"ן נתפש באופן ייחודי בישראל כמשהו בעל ערך יוצא דופן, ומהווה בטחון לעתיד כלכלי טוב יותר. הדבר משפיע כמובן באופן ניכר על  דגמי הדירות אשר מוצעים כיום למכירה, ולהלן מדריך קצר גם על סוגי הדירות – וגם על המאפיינים המיוחדים של השוק בישראל אל מול העולם.

דירות למכירה בראש העין – על הדגמים ועל הייחוד

  • בנייני מגורים – באופן כללי, כשמחפשים דירות למכירה בישראל, יש להבדיל בין שני בנייני המגורים הנפוצים כיום. הסגנון הראשון הוא של בניין בעל מספר קומות נמוך. עם זאת, ההגדרה כמספר קומות נמוך השתנה עם השנים. פעם היה מדובר על בנייני מגורים בגובה של 3-4 קומות בלבד, שכן המעליות אל היו נפוצות. כיום, בניין נמוך יוגדר כבניין עם 4-6 קומות, שכן המעלית ממילא מאפשרת גישה נוחה גם לקומות הגבוהות בבניין זה. אז מדוע בניין של 6 קומות נחשב כבניין נמוך יחסית? פשוט מאד – כי כיום ישנו הסוג השני הנפוץ מאד של בניינים רבי קומות. בבניינים אלו יכולות להיות 10, 20 ואף 30 קומות שונות – וכולנו מכירים את גורדי השחקים. המגדלים היו בעבר סממן ליוקרה, אבל כיום גם אנשים ממעמד הביניים יכולים לגור בבניינים הגבוהים.
  • בין הגן לפנטהאוז – השוק של דירות למכירה בישראל מתייחד במכות גבוהה יחסית של דירות גן. הישראלי הממוצע חולם בעצם על בית פרטי, אבל העלויות שלו הן גבוהות מאד. התחליף הוא דירת הגן. דירה זו היא חלק מבניין, אבל היא צמודת קרקע ולרוב יש לה גם גינה קטנה או חצר. כך מצד אחד המחיר שהל הוא עדיין סביר, אבל היא עדיין נחשבת לאיכותית יותר (ולרוב גם המחיר שלה יהיה יקר יותר מזה של דירה אחרת בבניין). הסוג השני הוא כמובן דירת הפנטהאוז בגג. עם זאת, דירות הפנטהאוז לא נפוצות בישראל כמו דירות מיני פנטהאוז. זהו פיתוח ייחודי כמעט לשוק הישראלי – שבו אמנם זו לא דירת גג של ממש, אבל יש לה מרפסת רחבה מאד והיא בקומה העליונה, כך שהיא מחקה את הפנטהאוז, בתקציב נוח יותר.
  • דירות דופלקס – עוד דירות למכירה שמוצעות בישראל, אלו הן דירות הדופלקס. דירות הדופלקס אף הן מהוות חלק מהיצע הדירות בבנייני מגורים, ולא כחלק מיחידה פרטית של וילה. ביחידות אלו, הדירה היא בעלת שתי קומות ולא רק קומה אחת. לרוב עוברות לדירות הללו משפחות עם ילדים גדולים יחסית, שבהן אפשר שיחידת ההורים תהיה מופרדת מחדרי הילדים (הדבר לא מתאפשר כשמדובר על ילדים קטנים שזקוקים לגישה מידית של ההורים).
דירות למכירה בראש העין

דירות למכירה בראש העין

מה מיוחד בשוק הישראלי?

חשוב מאד להבין כי ההיצע הרחב יחסית של דירות למכירה בישראל, עומד בניגוד מסוים אל היצע הדירות למכירה שיש בחו"ל. מדוע? במדינות אירופה למשל, הרבה יותר מקובל לשכור דירה מאשר לקנות אחת, ובחלק מהמדינות יותר מ70% מהאנשים שגרים בדירה, בעצם גרים בדירה שכורה שאיננה בבעלותם. במדינות אחרות כמו ארה"ב, אמנם מקובל לרכוש דירה, אבל שם יש היצע הרבה יותר רחב של בתים פרטיים, ולא שלדירות בבניינים, בשל עלויות בניה נמוכות יותר. כך בישראל התפתח שוק ייחודי של היצע עצום של דירות בתוך בניינים – אבל יש ניסיון למתוח את הגבול והשטח של הדירה עד למקסימום.

רוצים עזרה לחיפוש דירות למכירה בראש העין והסביבה? אנחנו כאן עבורכם, לפרטים נוספים אתם מוזמנים להיכנס לעמוד צור קשר ונשמח לעמוד לרשותכם.