טיפים להשכרת דירה

טיפים להשכרת דירה

השכרת דירה היא תהליך שיכול להיות גם מתסכל, וחשוב לבצע אותה בצורה נכונה ושקולה

מרבית הישראלים חיים בדירות שאינן שלהן. זוהי סטטיסטיקה פשוטה, שמעידה על כך שקצת יותר מחמישים אחוזים ממשקי הבית בישראל מנהלים את שגרת החיים שלהם בנכסים שהבעלות שלהם היא לא שלהם, בעוד כשמונה אחוזים מהישראלים מחזיקים ביותר מנכס אחד. חוץ מהמשמעות החברתית של הדבר, יש גם משמעות פרקטית, כאשר ישנן אוכלוסיות שבאופן מובהק יגורו בדירות שכורות – סטודנטים הם דוגמה בולטת לכך. למעשה, אין פסול במגורים בדירה שכורה, והדבר הוא אפילו הכרחי בשלבים לא קצרים של החיים שלנו – אך תהליך מציאת הדירה, החתימה על חוזה השכירות והמעבר לתוך הדירה השכורה יכולים להיות תהליכים מעייפים ויש בהם גם כמה וכמה מלכודות שכדאי שנכיר. הבאנו כאן כמה טיפים להשכרת דירה שיעזרו לכם בתהליך זה.

כמה טיפים להשכרת דירה שיקלו עלינו בתהליך מציאת הדירה, בחתימת חוזה ההשכרה ובמעבר אליה

  • בחיפוש הדירה – זהו ככל הנראה השלב הארוך והמתיש ביותר של השכרת הדירה לכולה. בשלב זה אנחנו רואים כמות עצומה של דירות – בין אם מדובר בדירות להשכרה עבור זוג צעיר או עבור בודד, ובין אם מדובר בדירות שותפים. בכל מקרה, מדובר בתהליך מעייף שבו אנחנו צריכים לשקול כל פרמטר מטווח מחירים ועד ריהוט וחשבונות. אחד הטיפים היעילים ביותר, בהקשר זה, הוא פנייה לשירותי תיווך – אמנם נצטרך לשלם דמי תיווך בגובה שכר דירה בודד, אך גם נוכל לבצע סינון פשוט הרבה יותר של היצע הדירות בהתאמה לצרכים שלנו.
  • בחתימת החוזה – לאחר שמצאנו את הדירה שחיפשנו, ואנחנו מגיעים למעמד חתימת חוזה השכירות, אנחנו צריכים לוודא שאנחנו שומרים על הזכויות שלנו. אחד הטיפים החשובים ביותר הוא לבחון את הדירה בשבע עיניים לפני שאנחנו חותמים על החוזה. אין סיבה שתקלות קטנות ופשוטות תגרומנה לנו לוותר על דירה שמתאימה לנו – אבל חשוב לפרט את התקלות האלה בינינו לבין המשכיר בכדי לוודא את אחריותו להן ואת העובדה שאנחנו לא נואשם בגרימתן.
  • לאחר ההשכרה – חיים בדירה שכורה הם חיים מעט יותר מאתגרים מבחינת מה שאנחנו צריכים ויכולים לעשות בתוך הדירה עצמה. מצד אחד, מדובר בדירה שאנחנו רוצים להפוך לבית שלנו על כל המשתמע מהדבר – מצד שני, הדירה היא לא באמת שלנו ואנחנו לא יכולים לעשות בה כל מה שאנחנו רוצים מבלי לדבר עם בעל הדירה. בהקשר זה, הטיפ החשוב ביותר עבור שני הצדדים הוא פשוט לקבוע את כללי המשחק מבעוד מועד.

בסופו של דבר, מרגע שבו אנחנו חותמים על החוזה הדירה הזאת צריכה להפוך לבית שלנו

מרגע שבו מצאנו את הדירה וחתמנו על החוזה, הדירה הזאת הופכת לבית שלנו. אנחנו צריכים להתייחס אליה ככזאת, ולהשקיע בה בהתאם ולא להזניח אותה בשביל לחזור בכל סוף שבוע לאמא ואבא. רק כך נבטיח את התחושה הביתית שלנו בה.