טיפים למציאת דירה להשכרה

טיפים למציאת דירה להשכרה

מציאת דירה להשכרה, ההחלטה הכי חשובה שתקבלו

כאשר אנו מחפשים דירה, ישנם גורמים רבים אשר יש לקחת בחשבון כגון מיקום הדירה, נגישות הדירה, תחבורה ציבורית באזור, שכר הדירה ועוד. טרם השכרת דירה יש לוודא כי היא עונה על כל צרכינו וכי זוהי אכן דירה אשר תתאים לנו לאורך זמן.

הנה כמה טיפים למציאת דירה להשכרה אשר יסייעו לכם כאשר תחפשו דירה

  • בחינת הדירה: לפני חתימה על כל חוזה שהוא, יש לוודא כי עברתם עם בעל הדירה בכל חדרי הנכס, וכי וידאתם שכולם תקינים. בחדרי אמבטיה רצוי לבדוק את תקינות הברזים והלחץ בהם וכי אין רטיבות במקומות מסוימים. במטבחים כדאי לוודא שכלל נקודות החשמל והגז עובדות כמו שצריך, ובמידה והדירה מגיעה עם ריהוט מומלץ לבדוק כי הינו שלם. רצוי תמיד להוסיף לסעיף תקינות הדירה שעברת עליה ועל הפגמים בה "למעט פגם נסתר", בכדי למנוע בעיות עתידיות.
  • דמי ועד: יש לוודא עבור מה נועדו דמי הוועד. ישנם בניינים אשר דמי הוועד הנגבים בהם נועדו בין היתר לשיפוצים עתידיים של הבניין, תשלומים לעובדי הבניין וכדומה, וכשוכר זמני אינך נדרש לשלם. וודא כי הנך משלם רק עבור הוצאות שוטפות.
  • תיקונים: פעמים רבות יש לבצע תיקונים שונים גם בדירות שכורות כגון שיפוץ המטבח, החלפת מזגן או תיקון הדוד. דרוש כי בעל הדירה יהיה אחראי לתיקון כל דבר שנמצא בגדר בלאי סביר, זוהי בקשה מקובלת והגיונית. בנוסף, מקובל להוסיף סעיף אשר דורש החזרים מבעל הדירה עבור תיקונים שהשוכר שילם עבורם, שים לב שגם כאן מדובר בבלאי סביר ולא בעיצוב מחודש של הסלון.
  • סעיף תקופת ההסכם: רצוי מאוד להוסיף לסעיף זה אפשרות למציאת שוכר חלופי במקומך, כך תשאירו לכם את האופציה לעזוב את הדירה ללא תלות בתאריך גמר החוזה וללא קנס, כל עוד תמצאו שוכר חלופי.
  • שכר דירה: אל תשאירו מקום לדיון על שכר הדירה. בחוזים סטנדרטיים רבים מופיע סעיף אשר מאפשר משא ומתן על שכר הדירה, גם לאחר חתימה החוזה, ובכך בעצם מאפשר את העלאת שכר הדירה על ידי הבעלים לאורך הזמן. סעיף זה כמובן מעמיד את השוכר במצב בעייתי היות ואינו יכול להפר חוזה ולכן יהיה מחויב לשלם את שכר הדירה החדש הנדרש על ידי בעל הדירה.
  • "בכיפוף לקיום התחייבות השוכר": סעיף זה הינו קלף האס של בעל הדירה. מטרתו של סעיף זה היא בעצם להשאיר בידי בעל הדירה את האפשרות לפנות את השוכר בכל עת שירצה, כמו גם את אפשרות לא לבצע תיקונים או דברים דומים בדירה, כל זאת בטענה שהשוכר "לא עומד בהתחייבותו"- מושג אמורפי ביותר שיכול להתפרש על ידי אנשים שונים בדרכים שונות. כדאי לעבור על החוזה ולוודא שלא מופיע בו סעיף בסגנון זה בכדי לוודא שלא תגורשו מהדירה רק כי השמעתם מוזיקה בשמונה בבוקר.

לא משנה היכן תבחרו להתגורר, וודאו שיש מי שינחה אתכם

כאשר בוחרים דירה, ישנם פרטים רבים אשר צריך לבדוק ולבחור, ולא נרצה לבחור בדירה שלא עונה על צרכינו רק מחוסר ידע או תשומת לב. פז נכסים הינה חברת תיווך אשר מסייעת לאלו שרוצים לבחור דירה להשכרה  בצורה מושכלת ולהימנע מטעויות גורליות חתומות בחוזה.